Jdi na obsah Jdi na menu
 


25.7.2009 Krajská výstava Žebětín, aneb relax na výstavě

Protože loni se nám krajská výstava moc líbila a letos nám nevyšel plánovaný LVT ve Svojanově, panička neváhala a přihlásila nás. Tentokrát ale sebou chtěla i holky, aby si s náma vyzkoušely juniorhandling.

Mě panička šlechtila celé tři dny a tentokrát jsem se jí moc povedl. S Rykym taková práce není. Jen nás trochu trápila předpověď počasí, neboť slibovali zrovna na sobotu déšť.Ano, počasí nezklamalo...jakmile mi v pátek večer panička vyfénovala poslední mokrý chlup, spustil se venku liják a pršelo až do rána, kdy k naší velké radosti vysvitlo sluníčko. Nepřipomíná vám to něco? Přesně takhle to totiž dopadlo loni.

Ráno se vstávalo celkem brzy. Loňská výstava totiž byla tak úspěšná, že se přihlásilo o polovinu více psů.  Museli se přidat dva kruhy a rozhodčí. Na místo jsme přijeli mezi prvními, takže bez problémů zaparkovali, přeskočili pár kaluží a složili se u kruhu č.2, kde jsem se měl posuzovat já a měli jsme sraz s ostatníma. Přijel totiž Bard, dokonce Bony (pozor to je moc úspěšná zlatá slečna), pak přijela Kája,   s Brixie a ještě jeden flat, Ashley (toho jsem chtěl jednu dobu sežrat).

Kája přivezla dokonce altán, tak jsme byli vyzbrojeni před případným lijákem nebo i přímým sluníčkem. Kruh č.4, kde se vystavoval Ryky byl hned naproti. Tam jsme pak narazili na celou smečku od Lídy - Arad, Violka i Rosie a Janu s Kimem a Cásou. Panička pohledem do katalogu zjistila, že bude mít co dělat vystavit mě i Rykyho, tak si ho pro jistotu pojistila u Lídy, ale moc chtěla vystavovat Rykyho sama.

Pak už začalo posuzování, přede mnou bylo 6 amíků, tak jsem se nechal načesat a čekal. Bohužel byl v kruhu stůl. Ajaj, panička se zhrozila, protože já na stole nepostojím....k jejímu velkému údivu jsem ale stál na stole jak zařezanej a rozhodně se za mě nemusela stydět.  Pan rozhodčí Němec, byl moc příjemný pán a já se mu líbil. Dostal jsem vítěze třídy, vypochodoval z kruhu s medailí  a čekal na klání o Krajského vítěze. Panička zkontrolovala vedlejší kruh a dobrý....čínani ještě na řadě nebyli. Ryky měl jít totiž jako první.  Konečně jsme mohli odběhat KV, kde panička s titulem stejně nepočítala, získal jej černobílý pes Bastien Lomicaro.

Rychle mě předala Simči a běžela k vedlejšímu kruhu, sláva, vystaví si Rykyho sama. Když s ním naklusala do kruhu, Ryky se teda předvedl....zvedl nožku a označkoval stan....pan rozhodčí na něj koukl a povídal, že za tohle má teda rovnou dobrou. Á, bude sranda. I tento rozhodčí, pan Mudra, se paničce líbil. Ryky se nádherně předvedl v pohybu a dokonce i ukázkově stál na stole, panička nestačila zírat. I rozhodčímu se Ryky moc líbil a napsal mu krásný posudek a dal Vítěze třídy mladých. Pak chvíli přemýšlel, jestli i mladí dostávají medaile a po paniččině ujištění, že určitě a jeho zkonstatování, že medailí je dost, Rykymu jednu dal. Sláva, Ryky dostal svou první medaili a možnost jít do závěrečného kruhu. Panička byla s náma oběma moc spokojená.

Pak už jsme se začali s holkama chystat na Junior. Na předkolo se čekalo o něco déle, posuzování jednotlivých plemen se trochu protáhlo. Konečně nás volali do kruhu. Bylo nahlášeno deset dětí. No, bude to boj. Posuzoval pan Mudra a děti si bral po skupinkách. Nejdřív tam šel Ryky se Simčou. Ještě se mají spolu hodně co učit. Panička se jim snažila zpoza kruhu radit,ale puberta je puberta, tak to raděj vzdala. Pak jsem šel na řadu já s Verčou, jsme sehraná dvojka a já ji ostudu neudělal. Rozhodčímu jsem se taky líbil, protože mě při zkoušení Verči ze znalostí hladil. Pak už začal vybírat z dětí první pětku, kam jsem se s Verčou dostal. A nyní to nejdůležitější ....vybrat první trojku, která půjde do finále o pořadí. K velké radosti paničky nás vybral.

Takže do odpoledních soutěží půjdeme oba a mě s Verčou pohár nemine. Závěrečky začaly právě Juniorhandlingem. Najednou se přihnal černý mrak a začalo trochu pršet. Á jé, já v dešti neběhám, ale Verči jsem to nechtěl zkazit, tak jsem dělal co jsem mohl. Naše společná snaha se vyplatila. Třetí místo....druhé místo   a první místo jsme získali my dva. Huráááá a to už před náma leží novej pelíšek, velkej pohár a mlsky pro mě.

Pak šel do kruhu ještě Ryky, běhalo se o Nejkrásnějšího mladého psa výstavy. Pejsků bylo tolik, že se pomalu ani nevešli do kruhu a při běhu se najednou vytvořili dvě řady a Ryky se nemohl ukázat v celé své kráse. Posuzoval je pan rozhodčí Dostál. Pak obešel pejsky jednoho po druhém a zkoušel povahu.  Panička měla strach, že Ryky před ním ucukne, ale on se ani nehnul a rozhodčí jej dokonce podrbal na bradě. Pak udělal druhé kolečko a vybíral do užšího výběru. K paniččině velké radosti ukázal i na Rykyho a to si myslela, že si jej ani nevšiml. Na umístění to už sice nebylo, ale i tak paničku potěšilo, že byl vybrán mezi deset nejlepších.

Počkali jsme na konec celé výstavy, kterou vyhrál westík a šli nadělat ještě nějaké fotky s holkama a trofejema. S tolika věcma panička ani nepočítala. Ryky si totiž ještě ze závěreček odnesl buvolí kostičku a vzorek granulí. Holky dostaly obě štanglu salámu pro nás a Verča ve finále dokonce ještě 4.

Pro všechny byla tato výstava opět velkým relaxem oproti jiným výstavám, takže příští rok tu určitě nebudeme chybět.

Posudky:

Bony  - 4-letý pes, ve výborné výstavní kondici, výrazná hlava, nůžkový skus, ve všech proporcích odpovídá standardu, kvalitní srst, výborný postoj i pohyb

Ryky - roční, dobře formovaný pes, standardní hlava, nůžková skus, dobrý pigment, výrazné předhrudí, výborně klenutý hrudník, dobré břicho a zadní úhlení, výborný ukázněný pohyb

 

Obrazek

Bony

Obrazek

Bony, Bastien Lomicaro KV a Lupin Black Charming Line

Obrazek

Ryky

Obrazek

Simča a Ryky

Obrazek

Verča a Bony

Obrazek

všechny naše trofeje

Obrazek

 

fotogalerie